KAYACAN:TEKRAR ADAYIM
Belediye Başkanı Fatih Kayacan katıldığı televizyon proğramında 2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimlerde tekrar aday olacağını söyledi.
Tarih: 31.7.2018 13:23:23/ 1719okunma / 0yorum

Belediye Başkanı Fatih Kayacan katıldığı televizyon proğramında 2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimlerde tekrar aday olacağını söyledi.
Çok önemli açıklamalar yapılan proğramda 40 milyon dolarlık biokütle enerji santrali müjdesini veren Kayacan´ın açıklamaları şu şekilde :
“Şehitler caddesi Bolvadin´in yüz akı oldu”
Bir soru üzerine “Şehitler caddemize çok emek verdik. Ama buna değdi. Çünkü caddemiz ilçemizin yüz akı oldu” diyen Başkan Fatih Kayacan “Bir yıllık süre boyunca vatandaşlarımız sorunlar yaşadı. Sıkıntılı günler geçirdik. Zaman zaman mağduriyetler oluştu. Tüm hemşerilerimden özür diliyorum. Ancak ortaya çıkan tabloya bakınca bütün bunlara değdiğini görüyoruz. O sıkıntıyı yaşayan vatandaşlarımız şimdi gelip tebrik ediyor ve destek veriyor” diye konuştu. 

"Başarımızdaki en önemli faktör, kaynak oluşturmamız”

4,5 yıl içerisinde hem borç ödeyip, hem büyük çaplı yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı "Bunu kaynak oluşturarak başardık. KYK gibi dev bir yatırımı, GES gibi bir enerji santralini belediye bütçesinden tek kuruş ödemeden, kendi geliri ile kredisini karşılayacak şekilde yaptık. Zafer Kalkınma Ajansından 2 yıl üst üste hibe aldık. Bunu yaparken aracı ajans kullanmadan Belediyede kurduğumuz ARGE bölümünün başarılı çalışmaları ile başardık. İlk yıl 600 bin, ikinci yıl 800 bin lira hibe hakkı kazandık. Bu olay belediyeler düzeyinde ilk kez yaşandı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yaşadığımız bir gelişme var. Bakanımızın desteği ile Vergi Dairesine yeni bir yer verdik. 1 milyon 900 bin karşılığında verdiğimiz yer hem halkımızın yıllardır süren şikayetlerini ortadan kaldırdı, hem belediyemiz ciddi bir gelir elde etti" dedi.
"Destek olan herkese teşekkür ediyorum”
Çalışmalarında siyaset ve bürokrasi ile olan diyaloğun önemine işaret eden Kayacan "Afyonkarahisar´a ve Bolvadin´e hizmetleri ile tarihe geçecek Bakanımız Veysel Eroğlu´na yürekten teşekkür ediyorum. Hatice Özkaldı hanım efendi hep yanımızda oldu. Burhanettin Çoban ağabeyimiz destek verdi. Hemşerimiz Akif Özkaldı beyden çok büyük destek aldık. Bize yardımcı olan, Bolvadin´e katkıda bulunan herkese minnettarım" dedi.
“Horan"da uygulanan proje her kesimden takdir aldı"
Bölgenin en büyük ve en güzel mesire alanı olan Horan Parkta herkes tarafından takdir edilen bir proje uyguladıklarını söyleyen Belediye Başkanı "Parkımız şelalesi, fıskiyeleri, yürüyüş ve piknik alanları ile adeta yenilendi. Çok düşük maliyetli ama mükemmel bir proje uyguladık. Şimdi 3 guvenli giriş yaparak, buraya araç, motor ve. girişlerinin önüne geçeceğiz”
"Heybeli, yenilenmeli. İlk adımı Aquapark´la attık"
Bolvadin´in dışarıya açılan penceresi konumundaki Heybeli Termal Tesisleri ile de bilgi veren Başkan Kayacan Tesislerdeki binaların çok eski olduğunun altını çizdi.
"Bu nedenle bu binaların yenilenmesi gerekir. Diğer taraftan biz çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Kırkgöz villaları devreye girdi. Isı sistemi hayata geçirildi. Bölgenin en büyük Aquaparkı artık kaplıcamızda. O kadar çok beğenildi ki geçtiğimiz günlerde 1000 kişi misafir oldu" dedi.
Bazılarının sosyal medyada eleştiri yaparken kurumlara zarar verdiğini, oysa politize olmayan vatandaşların çalışmaları beğendiğini belirten Başkan Fatih Kayacan "Bolvadinlinin yapısında kadirşinaslık vardır, hizmeti takdir etmek vardır" diye konuştu.
"50 bin metrekarelik MİLLET BAHÇESİ geliyor”
Bolvadin Belediyesi olarak pek çok konuda öncülük yaptıklarını ve bunun bir ekip başarısı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı "Millet Bahçesi konusunda da çalışmaları başlattık. İnşallah 50 bin metrekarelik muhteşem bir tesisi projelendiriyoruz. Ekibimiz bu konuda yoğun mesai harcıyor. Kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.
"Bio kütle enerji santrali ilçemize çok şey kazandıracak”
Başkan Kayacan sözlerine şöyle etti : "Hem istihdam, hem ekonomik anlamda ilçemize çok şey kazandıracak olan bio kütle enerji santralinde çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 40 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu. Burası faaliyete geçtiğinde önemli bir istihdam imkanı doğacak. Ayrıca hem göl ürünleri değerlendirilecek, hem de hayvansal atıklar kullanılarak çevre kirliliğin önüne geçilecek”
“Kentsel Yenileme Projesi Bolvadin´in gündemine girmiştir.“
Bolvadin Kentsel Yenileme Projesinin Bakanlar Kurulundan geçip, Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını ve bundan sonra çarşı merkezinde uygulanacak her çalışmanın bu projeye uygun olarak yapılacağını” belirten Belediye Başkanı “Bolvadin´in bu yenilenmeye ihtiyacı vardır. Biz peşpeşe ortaya koyduğumuz Tedaş karşısı, Gillak Pasajı ve Alaca Konakları çalışmalarımızla çok ciddi bir Kentsel Dönüşüm uygulamaları başlattık. Geçtiğimiz günlerde Gillak pasajındaki boş işyerini Vergi Dairesine sattık. Bu işlem ile vergi dairesinin fiziksel sorunlarını yaşayan halkımızın bu sorununu ortadan kaldırmış olduğumuz gibi, Belediye olarak gelir de elde ettik” dedi.
“Asfaltsız mahalle kalmayacak”
Bolvadin´de yaşanan yol sorununu büyük ölçüde çözdüklerini söyleyen Başkan Kayacan “4,5 yıllık sürede bizden önceki dönemden kat kat fazla sıcak asfalt, sathi kaplama, bordür, kaldırım, parke çalışması gerçekleştirdi. Elbette hepsini bir anda yapmamız mümkün değildi. Bizim dönemimizde yol için 30 milyon liralık yatırım yapıldı. Buradan ilk kez açıklıyorum, Eylül ayı sonuna kadar asfaltsız mahallemiz kalmayacak”
“EVET, TEKRAR ADAYIM İNŞALLAH”
Program yöneticisi tarafından kendisine yöneltilen “2019 seçimlerinde tekrar aday mısınız?” sorusunu da “Evet, inşallah tekrar adayım” diye cevaplayan Belediye Başkanı Fatih Kayacan “Bizim bu memleket için hayallerimiz var. Bu hayallerin bir kısmını gerçekleştirdik. Geri kalanların da tamamlanması için bir döneme daha ihtiyacımız var. Mesela Kentsel Yenileme Projemiz mutlaka hayata geçirilmeli. Bu proje Bolvadin´in tarihinin en büyük projesidir. Biz bu projeyi hazırlarken eski Belediye Başkanlarımız, Teknik insanlarımız, akil büyüklerimiz yani konuyla alakalı her kesimle istişare ettik. Bütün bunların devamını sağlamak, yeni hizmetleri de uygulamaya koymak için tekrar aday olduğumu sizin aracılığınızla açıklıyorum. Şunu da belirteyim ki; biz hizmetkarız. Kararı Bolvadinli verecek” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAYACAN TEKRAR ADAYIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE
HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE
2018-2019 eğitim- öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasıyla birlikte çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmesi için tüm Türkiye´de “Haydi Çocuklar Camiye” kampanyası düzenleniyor.
KURUCUOVA ORTAOKULU CNN TÜRK´TE
KURUCUOVA ORTAOKULU CNN TÜRK´TE
CNN TÜRK kanalında yayınlanan “Çevre Dedektifi” isimli proğramda ilçemize bağlı Kurucuova Ortaokulunun öğrencilerinin çevre faaliyeti tanıtıldı.
SİYASET KIZIŞIYOR
SİYASET KIZIŞIYOR
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının erken seçiminin Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından kabul edilmesi sonucunda başlayan seçim çalışmaları aday adaylığı müracaatları ile hareketlendi.
TRİBÜN İNŞAATI DEVAM EDİYOR
TRİBÜN İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde ihalesi tamamlanarak yapımına başlanan Bolvadin Şehir Stadyumu tribünü yapımı hızla devam ediyor.
Ticaret Borsası Başkan Adayı Ceylan Emet´in Basın Açıklaması; BOLVADİN İÇİN EL ELE
Ticaret Borsası Başkan Adayı Ceylan Emet´in Basın Açıklaması; BOLVADİN İÇİN EL ELE
Sayın Bolvadinliler muhterem ticaret borsası üyeleri malûmunuz 03 nisan 2018 salı günü Bolvadin ticaret borsamızın seçimleri vardır.
Ticaret Borsası Başkanı ve Başkan Adayı Hacı BOYAR´ın Basın Açıklaması; BOLVADİN TİCARET BORSASI´NDAN  ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ KAMPANYASI
Ticaret Borsası Başkanı ve Başkan Adayı Hacı BOYAR´ın Basın Açıklaması; BOLVADİN TİCARET BORSASI´NDAN ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ KAMPANYASI
Bolvadin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı HACI BOYAR , TOBB tarafından düzenlenen " NEFES KREDİSİ" Kampanyasına Bolvadin Ticaret Borsası olarak katkı verdiklerini söyledi.
TİCARET ODASI BAŞKAN ADAYI FİDAN ; "DEĞİŞİM ŞART, ŞİMDİ TAM ZAMANI"
TİCARET ODASI BAŞKAN ADAYI FİDAN ; "DEĞİŞİM ŞART, ŞİMDİ TAM ZAMANI"
Kartvizit İçin değil, hizmet için adayız.
EFE OSMAN´I KAYBETTİK
EFE OSMAN´I KAYBETTİK
Çarşının sevilen simalarından Osman Ayber yakalandığı hastalık sonucu vefat etti.
STKLAR 3 NİSANA KİLİTLENDİ
STKLAR 3 NİSANA KİLİTLENDİ
Bolvadin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarının kongre tarihi belli oldu.
AFRİN´DE BOLVADİNLİ  KAHRAMANLAR
AFRİN´DE BOLVADİNLİ KAHRAMANLAR
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye´nin Afrin bölgesinde yürüttüğü teröristlerle mücadele devam ediyor.
“SİT” İZİN ALINARAK YIKILDI
“SİT” İZİN ALINARAK YIKILDI
Bolvadin tarihinde bir ilk;
KENDİ SAHAMIZDA YABANCI GİBİ
KENDİ SAHAMIZDA YABANCI GİBİ
Belediyespor bu haftayı taraftarlarını üzerek kapattı.
EBER´E GÖZLEM KULELERİ
EBER´E GÖZLEM KULELERİ
Bolvadinimiz´in can damarlarından olan Eber Gölümüzde yapılan çalışmalar dikkat çekiyor.
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DAYI OLDU
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DAYI OLDU
Bolvadin Ak Parti İlçe Teşkilatı 6.Olağan Kongresi 15/10/2017 Pazar günü Kültür Sitesinde gerçekleştirildi.
CADDELERİ TIKAMAYIN!
CADDELERİ TIKAMAYIN!
Bolvadin´de zaten had safhada olan trafik sorunu bazı firmaların araçlarını pervasızca caddelere park etmesi nedeniyle daha da sorun hale geliyor.
YILLARIN BOLOVA GİRİŞİNDE  ANLAŞILMAZ UYGULAMA
YILLARIN BOLOVA GİRİŞİNDE ANLAŞILMAZ UYGULAMA
Şehrimizin Emirdağ tarafından girişi olan ve onlarca yıldır açık olan Bolova kavşağında yeni bir uygulama yapılacağı ve bu kavşağın kaldırılacağı öğrenildi.
TEK HEDEF: ŞAMPİYONLUK!
TEK HEDEF: ŞAMPİYONLUK!
Belediyesporda sezon hazırlıkları başladı.
İBRELER ÖMER DAYI´YI GÖSTERİYOR
İBRELER ÖMER DAYI´YI GÖSTERİYOR
Adalet ve Kalkınma Partisinin Bolvadin teşkilatının kongresi bu ay sonunda yapılacak.
BİRİLERİ AÇIKLASIN!
BİRİLERİ AÇIKLASIN!
Elinizde bulunan YENİSES GAZETESİ yayına başladığı ilk sayıdan itibaren Bolvadin´de yaşanan sorunları gündeme getirmiş ve takipçisi olmuştur.
ŞOK AÇIKLAMA SEVİM: ADAY DEĞİLİM!
ŞOK AÇIKLAMA SEVİM: ADAY DEĞİLİM!
AKP İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim yaklaşan kongre öncesi sosyal medyada yaptığı açıklamada ´aday olmayacağım´ dedi. İbrahim Sevim´in açıklaması şu şekilde:
ESKİ LİSE ARSASI NE OLACAK?
ESKİ LİSE ARSASI NE OLACAK?
Geçtiğimiz yıllarda yıkılan Bolvadin Lisesinin bulunduğu alan kaderine terk edilmiş gibi durmakta.
HERKES SORUYOR: NE YAPILACAK?
HERKES SORUYOR: NE YAPILACAK?
Çarşı meydanındaki küçük parkın bulunduğu, ziraat bankası yanındaki alanda belediyenin yaptığı yıkım çalışmaları devam ediyor.
BOLDAV ARTIK İŞİNİ YAPMALI
BOLDAV ARTIK İŞİNİ YAPMALI
Kısa adı Boldav olan Bolvadinliler Dayanışma Vakfının sanki kızağa alınmış devlet memuru gibi etkisiz davranmasına vatandaşların tepkisi var.
KENT ORMANI  OLAYININ ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ MÜ?
KENT ORMANI OLAYININ ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ MÜ?
Her ilçeye olduğu gibi Bolvadin´e de yapılan Kent Ormanının ortadan kaldırılması konusunda yaptığımız haberlere ilgililerden bugüne kadar herhangi bir cevap gelmedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Biyografi
Tüm Biyografiler