BOLVADİN NEREDE YANLIŞ YAPIYOR???
Tarih: 30.4.2015 19:18:48 / 3986okunma / 2yorum
MERT ALP

Bolvadinli olup da ne olacak bu Bolvadinin hali diye sormayan yoktur aramızda. Kahvehanelerde dost meclislerinde aile gezmelerinde bir araya gelince bu soruya cevap aramaya başlayıp kendi çözüm önerilerimizi sıralamaya başlarız. Daha iyi nasıl olabiliriz sorusuna hepimiz kendi penceremizden bir çözüm getirmeye çalışırız. Bu yazıyı kaleme almama sebep olan da aslında benim de Bolvadin adına aynı kaygıları taşımamdır. Yaşlısından gencine birçok insan Bolvadin geleceği ile ilgili kafa yorarken enerji harcarken Bolvadinin şuanda bulunduğu durumu düşününce aslında kendimize sorduğumuz soruyu artık değiştirme zamanın geldiğini görüyoruz. Bugüne kadar sunulan çözüm önerileri düşünceler Bolvadini bir adım ileriye götürmediğine göre artık kendimize yıllardır sorduğumuz soruyu değiştirme zamanı gelmiş demektir. Suçu ve suçluyu dışarıda arayan bir düşünce yapısından kurtulup özeleştiri yapan bir konuma gelme adına “Bolvadin nerede yanlış yapıyor?” sorusunu sorup cevap aramakla meşgul olmalıyız artık.

Bu yazıya yazmama sebep olan olay 6 Nisanda gerçekleşti. Mevcut iktidarın ilçe başkanı bir sosyal medya sitesi üzerinden yaptığı açıklama şaka gibiydi. Bu açıklamayı 1 Nisanda yapsa gerçekten çok iyi bir şaka olabilirdi ama tarih 6 Nisandı. Açıklamada bir coşku hâkimdi. Kazanılmış bir zafer havası vardı. “Bolvadin doğu görevi kapsamına alındı herkese hayırlı olsun”. Şaşırmamak elde değil. Vardığımız en dip nokta devlet tarafından ilçe teşkilatının “büyük” gayretleriyle tescillenmiş oldu, artık şartlarımız batıda olmamıza rağmen doğu gibiydi. Bu kararla birlikte devlet nezdinde çobanlar, Şuhut ve Hocalar ilçeleri kategorisine düştük. Mevcut ilçe başkanı gururla bu “başarı”sını sağda solda insanlara anlatırken daha ilginci halkın bu karara bu kadar çok sevinmeseydi.

Halkın buna sevinmiş olması aslında hatayı tam da nerede yaptığımızın cevabı olarak ortaya çıkmakta. Artık gelişen olayları objektif ve gerçekçi bir pencereden bakmak yerine desteklediğimiz partiden gelen her şey her olay doğru, muhalefetten gelen ses ya da mevcut düzeni eleştiren herkes yanlış mantığıyla bakıyoruz. Bir şey doğruysa doğru ya da yanlış ise yanlış diyemiyoruz. Yanlış dediğimiz şey desteklediğimiz partiden geliyorsa partimize zarar verir, doğru dediğimiz şey muhalefetten geliyorsa muhalefeti güçlendirir düşüncesiyle hareket ediyoruz. Körü körüne savunuyoruz ya da körü körüne inkâr ediyoruz. Bolvadin olarak müthiş bir ayrışma içerisindeyiz, birlik olamadığımız sürece de dünyanın en iyi projelerini uygulasak en iyi yöneticilerini getirsek bir adım ileriye gidemeyeceğimiz gün gibi ortada.

Unutmayalım ki çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri birçok parti siyaset hayatımızdan geçti. 20 sene önce olan partiler bugün yoksa bugün de var olan siyasi partilerin bir süre sonra siyaset sahnesinden silinebileceğini unutmamak gerekir. Baki olan kadim olan Bolvadin olacaktır. Biz yine bu bu mahallelerin sokaklarında birlikte yürüyeceğiz, artık bu özgür olmayan, birilerinin zorladığı düşünce dünyasından kurtulup kendi hür irademizle “doğruya doğru yanlışa da yanlış” deme vakti geldi artık.

Doğu görevi kapsamına alındıysak, seçilebilecek bir yerden milletvekili adayı çıkaramıyorsak, yollarımız hala çok kötüyse, göç veren bir kent durumuna geldiysek, bunları eleştirelim hem de olabildiğince yüksek sesle eleştirelim kimin, hangi partinin zarar göreceğini düşünmeden eleştirelim. Bu yazıyı okuyan tüm Bolvadinlilerden isteğim duygularınızı düşüncelerinizi ipotek altına aldırmayın. O partiyi savunacağım bu insanı destekleyeceğim kavgasının Bolvadini getirdiği nokta gün gibi ortada. Şu partili yada bu partili olmaktan daha önemli olan “Bolvadinli” olmaktır.

Anahtar Kelimeler: BOLVADİN, NEREDE, YANLIŞ, YAPIYOR???
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FUAT KARADANA
9.7.2015 23:54:45
Bolvadin hangi zaman doğru yaptıki nerde yanlış yaptı diyorsunuz.En son seçimde bile afyonlu olmayab tanımadıkları adaya oy verip seçtirmedilermi.daha ne denirki.biz konuşalım onlar yapsın
MUSA SELAYMAN TOTU
18.9.2015 09:49:57
Sayın Yazar: bence Bolvadin´ in doğu görevi kapsamına alınmasındaki ısrar ve sonuç olarak alınması eğitim ayağını güçlendirdi yani eğitimciler Bolvadin´ i bir basamak olarak görüyor, Denizli, Isparta, Kütahya, Konya ve Uşak gibi komşu vilayetlerden olan öğretmenler önce bolvadine gelip bir yıl sonra memleketlerine gidiyorlar böylece Bolvadin eğitimde kaliteyi yakalayamıyordu. Şimdi ise gelen öğretmen burada beş yıl kalmak zorunda bu da eğitime kalite ve süreklilik getireceğinden Bolvadinin Doğu görevi kapsamına alınması bu pencereden bakınca iyi olduğu kanaatindeyim. saygılarımla...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Afyon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:07 13:10 15:37 17:55 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Biyografi
Tüm Biyografiler